Człowiek ⅓ życia przeznacza na sen. Niemowlę w pierwszy roku życia spędza 300 dni śpiąc. Czas przeznaczany w ciągu doby skraca się wraz z tym jak dziecko dorasta. Jednak bardzo ważne jest to w jaki sposób odpoczywa dziecko, ponieważ to sen daje mu siłę i energię do odkrywania świata. 

Nie tylko liczba godzin wygospodarowanych na odpoczynek ma znaczenie. Równie ważne jest na czym i pod czym śpi maluszek. W pierwszej kolejności trzeba więc wybrać łóżeczko dziecięce, a później pościel dla dzieci.

Przy wyborze pościel nie jest ważny tylko kolor, ale przede wszystkim materiał z jakiego została wykonana. Najpopularniejszą tkaniną  jest bawełna. Za jej wyborem przeważa wiele zalet. Najważniejsze z nich to higroskopijność, czyli podatność na wchłanianie wilgoci. Bawełna może wchłonąć do 25% pary wodnej bez uczucia mokrego materiału, nie powoduje alergii, ma dużą odporność na rozciąganie, a co najważniejsze dobrze przewodzi ciepło. Której mamie nie zależy na tym, aby dziecko w nocy nie zmarzło. 
Bawełna zalicza się do włókien naturalnych, które sprawiają, że ciało dziecka może swobodnie oddychać. Ewentualny pot powstały w trakcie snu jest natychmiast wchłaniany przez tkaninę pościelową. Ważną zaletą dla alergików, może być fakt, że ten surowiec może być prany w wysokiej temperaturze, co pozwala na dokładne usunięcie zanieczyszczeń i bakterii. 
Kolejnym krokiem, aby zapewnić maluszkowi zdrowy sen jest odpowiedni dobór wielkości pościeli do rozmiarów łóżeczka. Dyktowany jest on nie tylko przez wielkość łóżeczka, ale przez wymiaru wkładu do pościeli jaki wybraliśmy. Standardowo wkłady pościelowe są w dwóch rozmiarach 120x90cm i 100x135cm. Na komfort snu dziecka ma wpływ także wypełnienie pościeli. Do wyboru są następujące jego rodzaje pościel wełniana, pościel puchowa lub z pierzem, pościel syntetyczna/antyalergiczna. 
W naszym sklepie w dziale z pościelami znajdziecie również kocyki, kwadratowy kawałek materiału, który towarzyszy dziecku od pierwszych chwil życia. Kocyk może zastąpić kołderkę w cieplejsze dni, można w niego zawinąć niemowlę niczym w śpiwór -może zastąpić becik dziecięcy lub okryć w chłodne dni podczas spaceru w wózku. Można go też rozłożyć na trawie w czasie pikniku czy krótkiej przerwy na wycieczce. Może również zastąpić matę edukacyjną, gdy nie możemy zabrać jej ze sobą. Kocyk będzie ogrzewał niemowlę, chłodził lub ochraniał, z zależności o tego, jak zostanie wykorzystany.  
Starsze dzieci również uwielbiają koce. Odkrywają jego nowe funkcje, o której dorośli często zapominają. Koc to świetny materiał na budowanie bazy lub obozu. 
Beciki i rożki stanowią ciekawe urozmaicenie pościeli dla dzieci. W rożku łatwo będzie nam nosić dziecko lub trzymać je podczas karmienia piersią. Maluch będzie też spał wygodnie i bezpiecznie, ponieważ dobrze zapięty becik nie zsunie się z niego tak jak kocyk czy kołderka. Niemowlęta bardzo lubią być ciasno zawinięte, ponieważ przypomina im to warunki jakie miały w brzuchu matki. 
Nasi sprzedawcy chętnie pomogą przygotować Ci kącik, w którym Twoje dziecko będzie miało tylko kolorowe sny.