Pierwszym poważnym wyzwaniem dla przyszłego taty jest złożenie łóżeczka niemowlęcego i innych mebelków do pokoju dziecięcego. Ten moment zapowiada, że już wkrótce w domu pojawi się nowy lokator, który całkowicie zmieni nie tylko życie rodziców, ale także zagospodaruje część przestrzeni domowej dla siebie. 

Niby mały człowiek nie potrzebuje wiele miejsca. Przecież rodząc się ma zaledwie około 50 cm. To prawda, ale warto zadbać o jego komfort już od pierwszych chwil w domu. Niemowlę w pierwszym roku życia średnio 300 dni spędza w łóżeczku, dlatego szczególnie przy wyborze tego mebla dla dziecka warto zatrzymać się dłuższą chwilę i zastanowić się, który będzie najlepszy. W naszym sklepie przyszli rodzice znajdą wiele inspiracji i będą mogli zobaczyć jak wyglądają mebelki na żywo. Warto zastanowić się czy interesuje nas tradycyjne drewniane łóżeczko niemowlęce, a może chcielibyśmy aby miało dodatkowo funkcję bujania lub odznaczało się nietypowym kształtem. Dostępny jest szeroki wybór modeli, ale także kolorów, który zadowoli najbardziej wymagające przyszłe mamy. Przy zakupie łóżeczka warto również zadbać o odpowiedni materacyk. To on będzie miał wpływ na zdrowie i wygodę dziecka w przyszłości. 

Wielu rodziców powraca do korzeni i decyduje się na zakup kołyski. To świetne rozwiązanie w sytuacji, gdy jesteśmy ograniczeni miejsce lub wręcz odwrotnie, chcemy mieć możliwość położenia malucha nie tylko w sypialni, ale także w dużym pokoju. Kołysanie działa uspokajające i pozwala uśpić nawet najbardziej marudne niemowlę, bez uszczerbku na zdrowiu kręgosłupa rodziców. 

Urządzając dziecięcy pokoik nie możemy zapomnieć o przewijaku. To na nim odbywać się pielęgnacja niemowlęcia. Od zmiany pieluchy, czynności która może powtórzyć się kilkanaście razy dziennie, po inne zabiegi higieniczne, których przy kąpieli niemowlęcia jest naprawdę sporo. Przewijak dla niemowlaka to usztywniona podstawka, pokryta wooododporną, łatwą do utrzymania w czystości ceratą. Często wchodzi w skład kompletów pielęgnacyjnych, o które warto zapytać sprzedawcę.

Kobiety w ciąży uwielbiają przygotowywać wyprawkę dla niemowlaka. Wszystkim słodkim bodziakom i pajacykom, trzeba jednak przygotować miejsce. Najlepiej do tego nadawać się będzie komoda, która pomieści nie tylko garderobę dziecka, a ale także akcesoria tj, kocyki czy pieluchy. Przy zakupie komód należy sprawdzić, czy - podobnie jak szafy i regały - posiadają niezbędne zabezpieczenia i spowalniacze, które poprawią komfort użytkowania i bezpieczeństwo dziecka, gdy to zostanie w pokoju same.

Warto zwrócić również uwagę na fakt, aby meble były malowane antyalergicznymi, nietoksycznymi farbami wodnymi, a wszystkie krawędzie były zaokrąglone. Warto kupić większość mebli przed wprowadzeniem się dziecka do pokoju, pozwoli to na wywietrzenie zapachu farby i lakieru, jakim charakteryzują się nowe produkty. Dziecko nie jest narażone wtedy na wdychanie ich oparów, nawet jeśli będzie to trwało tylko kilka dni.

Wśród mebli dla dziecka należy jeszcze wymienić fotelik do karmienia, który może bardzo ułatwić życie rodzicom przy wprowadzaniu dziecka w świat potraw i smaków. Gdy maluch zacznie próbować siadać samodzielnie, można zacząć się rozglądać za specjalnym krzesełkiem do karmienia. Te przeznaczone dla niemowląt często posiadają rozbudowane funkcje, dzięki którym fotelik do karmienia można przekształcić w krzesełko i stolik do zabawy. Dzięki temu malec po posiłku będzie mógł wrócić do malowania lub klocków, a rodzice zaoszczędzą nieco miejsca w mieszkaniu. 

Dla rodziców uwielbiających podróżowanie lub często odwiedzających daleko mieszkających krewnych świetnym gadżetem jest łóżeczko turystyczne. Dzięki niemu w kilka sekund możemy stworzyć naszemu dziecku bezpieczne i wygodne miejsce do spania w dowolnym zakątku świata. Ich niewątpliwymi atutami jest to, że łatwo się składają, zajmują niewiele miejsca i są lekkie i łatwe w transporcie. Łóżeczko turystyczne, gdy wrzucimy do niego ulubione zabawki dziecka może również posłużyć za kojec. To świetny pomysł na prezent dla przyszłych rodziców, który na pewno zostanie przez nich doceniony.